BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Lapkričio 15 d.

Geriausiųjų jaunųjų mokslininkų disertacijų dešimtuke – Klaipėdos universitete parengtas ir apgintas darbas

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) paskelbė Geriausių disertacijų humanitarinių ir socialinių mokslų bei menų srityse, apgintų 2022 metais, konkurso laureatus. Geriausius įvertinimus pelniusių mokslininkų sąraše – buvęs KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto doktorantas dr. Atas Žvirblys ir jo darbas „XVII–XIX a. I pusės molinės pypkės Vilniuje ir Klaipėdoje europiniame kontekste“,  parengtas ir apgintas KU. Disertacijos mokslinis vadovas – doc. dr. Gintautas Zabiela.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga konkursą organizuoja jau 17-ąjį kartą. Skelbiama, jog šiemetiniam konkursui buvo pateiktos 108 disertacijos, apgintos 2022 metais: 64 darbai gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio, 44 – humanitarinių ir socialinių mokslų bei menų srityse.

Disertacijų vertinime dalyvavo 193 ekspertai, kurie ir atrinko 10 geriausių disertacijų, apgintų Lietuvos mokslo ir studijų institucijose, ir 2 Lietuvos piliečių disertacijas, apgintas užsienio mokslo ir studijų institucijose.

Laureatus apdovanos šią LJMS iniciatyvą globojantis LR prezidentas Gitanas Nausėda.

Daugiau informacijos – LJMS pranešime: https://byt.lt/UKjNd .

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos